Informácie o štúdiu

V školskom roku 2018/2019 sa otvoria:
  • 2 triedy prvého ročníka päťročného vzdelávacieho programu bilingválneho vzdelávania s počtom žiakov 56,
  • 2 triedy prvého ročníka osemročného vzdelávacieho programu s počtom žiakov 52,
    Kritériá prijímania budú zverejnené: do 31. marca 2018
    Podanie prihlášky riaditeľovi ZŠ: do 10. apríla 2018
    Termín prijímacej skúšky: 14. a 17. máj 2018
    Predmety prijímacej skúšky: matematika (písomne), slovenský jazyk a literatúra (písomne).
    Obsah prijímacej skúšky: učivo ZŠ (vrátane príslušnej časti prebiehajúceho 5. ročníka) v súlade so Štátnym vzdelávacím programom pre ZŠ.
  • 1 trieda prvého ročníka štvorročného vzdelávacieho programu s počtom žiakov 28.
    Kritériá prijímania budú zverejnené: do 31. marca 2018
    Podanie prihlášky riaditeľovi ZŠ: do 10. apríla 2018
    Termín prijímacej skúšky: 14. a 17. máj 2018
    Obsah prijímacej skúšky: učivo ZŠ (vrátane príslušnej časti prebiehajúceho 9. ročníka) v súlade so Štátnym vzdelávacím programom pre ZŠ.

Päťročný  vzdelávací program bilingválneho vzdelávania:
(pre uchádzačov z 8. a 9. ročníka základnej školy)
     Bilingválna slovensko-španielska sekcia pripravuje žiakov
v päťročnom vzdelávacom programe  na základe medzivládnej dohody medzi Slovenskou republikou a Španielskym kráľovstvom. Vyučovacími jazykmi sú slovenský jazyk a španielsky jazyk.
V španielskom jazyku sa vyučujú od druhého ročníka predmety matematika, fyzika, chémia a biológia a v piatom ročníku geografia
a umenie a kultúra.
     V druhom ročníku pribudne žiakom tiež ako prvý cudzí jazyk – anglický jazyk.
     Maturitná skúška zo španielskeho jazyka, literatúry a kultúry sa vykonáva na úrovni C1 Spoločného európskeho referenčného rámca
(o stupeň vyššej ako je úroveň B2 povinná na gymnáziách z cudzieho jazyka).
     Absolventi bilingválneho štúdia majú možnosť získať titul španielskeho maturanta – „Título de Bachiller“ a tiež odbornú štátnu jazykovú skúšku zo španielskeho jazyka na úrovni C1.
     Súčasťou učebného plánu je aj psychosociálny tréning
a onkologická výchova a je vytvorený dostatočný priestor na možnosť výberu voliteľných predmetov podľa záujmu a potreby žiakov v 4. a 5. ročníku.

Štvorročný  vzdelávací program:
(pre uchádzačov z 9. ročníka základnej školy)

V štvorročnom vzdelávacom programe je zvýšená hodinová dotácia cudzích jazykov. Prvým cudzím jazykom je anglický jazyk a druhým cudzím jazykom je španielsky jazyk. Školský vzdelávací program
je rozšírený o tretí cudzí jazyk (ruský alebo nemecký). Súčasťou učebného plánu je aj psychosociálny tréning a onkologická výchova
a je vytvorený dostatočný priestor na možnosť výberu voliteľných predmetov podľa záujmu a potreby žiakov v 3. a 4. ročníku.

Osemročný  vzdelávací program:
(pre uchádzačov z 5.ročníka základnej školy)

V osemročnom vzdelávacom programe je zvýšená hodinová dotácia cudzích jazykov. Prvým cudzím jazykom je španielsky jazyk a druhým cudzím jazykom je anglický jazyk. Školský vzdelávací program
je rozšírený o tretí cudzí jazyk (ruský alebo nemecký). Súčasťou učebného plánu je aj onkologická výchova a je vytvorený dostatočný priestor na možnosť výberu voliteľných predmetov podľa záujmu
a potreby žiakov v 7. a 8. ročníku.