Španielska študovňa

Radi čítate a chceli by ste si zlepšiť španielčinu?

V študovni španielčiny máme riešenie!

Čo tu nájdete?
V  študovni máme k dispozícii množstvo kníh, ktoré sme nasledovne rozčlenili:

Klasická literatúra:
ide o zbierku majstrovských diel latinskoamerickej literatúry. Môžete tu nájsť knihy potrebné pre štúdium predmetu Španielska literatúra, ako napr.“Don Quijote de la Mancha”, “El árbol de la Ciencia”, “La Celestina” alebo “La casa de Bernarda Alba”.

Adaptovaná literatúra:
keďže niektoré klasické diela majú náročnú slovnú zásobu, máme aj prepracované diela, ktoré sú čitateľom ľahšie pochopiteľné.

Mládežnícka literatúra:
dobrodružná literatúra, príbehy
o priateľstve, fantastické romány, …, a oveľa viac.

Detská literatúra:
pre tých, ktorí sa začínajú učiť španielčinu
a hľadáte veľmi ľahké a krátke knihy na zlepšenie jazykových znalostí a slovnej zásoby.

Komixy:
pre tých, ktorým sa páčia príbehy Asterixa a jeho kamarátov.
To však nie je všetko, v  študovni môžete študovať z kníh, ktoré sme zoradili do niekoľkých kategórií:

Štúdium španielskeho jazyka:
množstvo kníh je rozdelených
do začiatočníckej, mierne pokročilej a pokročilej úrovne, aby ste mohli študovať a zdokonaliť španielčinu.

Knihy textov:
v tejto sekcii nájdete knihy všetkých predmetov, ktoré používajú žiaci gymnázií v Španielsku.

Encyklopédie a slovníky:
chceš vedieť význam nejakého slova alebo poznať ako funguje motor auta? V študovni môžete zbaviť svojich pochybností a zároveň si rozšíriť slovnú zásobu.

A ešte je toho viac...

Filmy a seriály:
a v prípade, že máte radi kino a televíziu, môžete si tu vybrať nejaké filmy a seriály, ktoré sa najviac sledujú v Španielsku.

Časopisy:
k dispozícii máme rôzne zaujímavé reportáže
ako napr. dôležitosť smiechu pre naše zdravie alebo nové vedecké objavy.

Turistickí sprievodcovia:
ak sa v lete chystáte do Španielska, môžete nazrieť do našich turistických sprievodcov, aby vaša cesta bola dokonalá a nezabudnuteľná.

Ako a kedy si môžete požičať knihu?
Študovňa je otvorená každý deň v týždni počas veľkej prestávky, takže treba len prísť a vybrať si knihu alebo DVD, ktoré vás najviac zaujímajú a počkať, kým zaznamenáme vybranú knihu a vaše meno . A ak neviete, akú knihu si vybrať, ochotne vám s tým pomôžeme.
Knihy môžete mať doma po dobu 2 mesiacov a DVD 15 dní.
Ak po danom čase ste ešte nestihli prečítať vypožičanú knihu, príďte nám to povedať a my vám predĺžime dobu vypožičania. Ak zabudnete knihu vrátiť, informujeme vás, aby ste ju do týždna vrátili. V prípade, že ju aj napriek výzve neprinesiete, budete musieť zaplatiť pokutu, ktorej výška bude závisieť od toho, ako dlho ju budete mať.

Výpožičný poriadok
1. Žiak môže mať súčasne evidované dve výpožičky (knihy). Výpožičný termín na knihu sú 2 mesiace. Termín výpožičky sa dá predĺžiť o 1 mesiac, ktorý treba vopred oznámiť.
2. Výpožičný termín na dva filmy (DVD) je 15 dní, ktorý je možné predĺžiť o 1 týždeň. O predĺžení termínu treba vopred informovať.
3. Vypožičanie iných dvoch materiálov (časopisy, slovníky, učebnice...) je možné na 1 mesiac. Termín výpožičky sa dá predĺžiť o 15 dní, ktorý treba vopred oznámiť.
4. Pri nedodržiavaní výpožičného poriadku sa deje nasledovné:
Oznámi sa to žiakovi a ten má týždeň nato, aby vrátil výpožičku
Ak žiak počas toho týždňa výpožičku nevráti, oznámi sa to triednemu profesorovi a rodičovi a bude mať ďalší týždeň na vrátenie výpožičky
Ak žiak nesplní predchádzajúce dve podmienky, musí zaplatiť pokutu 5 eur, ktorá sa za každý omeškaný týždeň navýši o 1 euro
5. Ak žiak stratí alebo poškodí výpožičku, musí ju kúpiť alebo zaplatiť.
6. Finančné prostriedky z poplatkov budú použité pre potreby Španielskej sekcie.

Výpožička Termín výpožičky Predĺženie výpožičky
(vopred oznámené)
Kniha 2 mesiace 1 mesiac
DVD 1 týždeň 1 týždeň